Nawigacja

 • SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

  1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole dzień sportu dla klas IV-VIII.

  Początek był uroczysty, gdyż pan dyrektor wręczył Dawidowi Burkatowi Nagrodę Ministra Edukacji i Sportu za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2021/22. O pasji Dawida, o jego sukcesach w karate kyokushin już pisaliśmy i nadal stawiamy go jako wzór sportowy. Gratulacje!!!

  Swoje osiągnięcia i hobby zaprezentowały też młodsze uczennice, wykonując arcytrudne układy z gimnastyki artystycznej i akrobatyki.

  Po tej prezentacji uczniowie rywalizowali w różnych sportowych dyscyplinach, które wymagały kondycji, gdyż słoneczko nieubłaganie dogrzewało rozgrzanych już do czerwoności sportowców.

  Następnie, podczas gry terenowej, zespoły klasowe rozwiązywały zagadki, które najpierw należało odnaleźć. Zaangażowanie było ogromne, a do tego liczył się czas, więc wszyscy się spieszyli, dlatego pan Szczepaniak- nasz szkolny paparazzi- musiał się wspomóc jednośladem, by nadążyć za uczniami. Każdy ruch to zdrowie!!!

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

  31.05 odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem, autorem uwielbianej przez dzieci serii o kocie Cukierku. 🐈‍⬛ Uczniowie z radością przywitali pana Cichonia, a że akurat odbywał się w szkole dzień postaci bajkowych to kolorowymi, fantazyjnymi przebraniami upiększyli spotkanie.

  Pan Waldemar zachęcał uczniów do czytania książek, a także chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez młodych czytelników 🙂

  Wielkim przeżyciem była dla uczniów także możliwość otrzymania książek z dedykacją oraz autografem autora. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie !:)

 • KONKURS RECYTATORSKI

  26 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych - Myślenicki Laur Recytacji 2023.

   

  Gratulujemy!!!

 • Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład

  Zadania realizowane w Szkole Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Trzemeśni

  Dziś została podpisana umowa w ramach, której zostaną wykonanedwa zadania związane z naszą Szkołą Rozbiórka komina i modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Trzemeśni Dwa zadania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład zlecone przez Gminę Myślenice będą dotyczyć Szkoły Podstawowej w Trzemeśni. Burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał umowę z firmą BUDARUS Dariusz Sułkowski z Limanowej na rozbiórkę starego komina oraz modernizację budynku szkoły. Umowa na modernizację budynku opiewa na kwotę 481 338,14 zł, natomiast rozbiórka komina to dodatkowych 56 936,36 zł.

  W budynku Szkoły zaprojektowano w ramach inwestycji:

  1. Częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej - okien i drzwi balkonowych PCV.
  2. W budynku sali gimnastycznej przewidziano likwidację istniejącego pokrycia dachowego i wymianę na membranę EPDM wraz z obróbkami blacharskimi.
  3. Na elewacji projektuje się uzupełnienie tynków zewnętrznych cementowych oraz malowanie elewacji farbami silikonowymi.
  4. Na zewnątrz budynku zlecono ułożenie nawierzchni z betonowej kostki brukowej oraz wymianę schodów zewnętrznych i balustrad.
 • XII SZACHOWE MISTRZOSTWA POWIATU MYŚLENICKIEGO

  W piątek 12 maja w Szkole Podstawowej nr4 odbyły się XII Szachowe Mistrzostwa Powiatu Myślenickiego dla Szkół i Przedszkoli. Wzięło w nich udział 245 uczestników. Nasz uczeń - Konrad Lenart - otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!!!

 • ZAPROSZENIE DO KONKURSU INFORMATYCZNEGO

  Szanowni Państwo,

   

  pragnę zaprosić uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez Gigantów Programowania Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym "Gigathon". 

   

  Do uczestnictwa w "Gigathonie" zachęcam wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu informatyki, a do tego powalczyć o wyjątkowe nagrody o wartości ponad 60 tysięcy złotych (m.in. konsole, tablety, wyjazdy na obozy programistyczne). 

   

  Konkurs podzielony został na trzy kategorie wiekowe, które różnią się środowiskiem programowania:

  • Klasy 1-3: Minecraft 
  • Klasy 4-6: Scratch
  • klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# lub Python,
  • szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# lub Python.

  Aby wziąć udział w nim udział wystarczy zapisać się przez formularz na stronie: www.gigathonkonkurs.pl , najpóźniej do 12-tego czerwca 2023. Po dokonaniu zapisu, przekażemy uczniom za pomocą poczty elektronicznej zbiór materiałów edukacyjnych, które pomogą w przygotowaniu się do konkursu. Materiały stanowią też cenne źródło wiedzy z zakresu informatyki. Po zakończeniu każdego z etapów uczniowie otrzymają certyfikat imienny. 

  Celem "Gigathonu" jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, NASK oraz GovTech Polska.

   

  Z poważaniem,
  Izabela Poradowska
  Dyrektor placówki 

 • KUBA TOMERA MISTRZEM POLSKI W SUMO !!!

  14 maja 2023 roku w Nowinach koło Kielc odbyły się zawody Pucharu Polski Kadetek i Kadetów, Młodziczek i Młodzików oraz dzieci w Sumo w sumo, ( ok. 160 dzieci.)

  Jednym z uczestników zawodów był nasz uczeń klasy IVb  Jakub Tomera, który wywalczył złoty medal w najliczniejszej kat. wagowej do 32kg, w Grupie Dzieci. Łącznie stoczył pięć zwycięskich walk !!! To wynik wytrwałości, systematycznej i ciężkiej pracy na treningach, ale też pasji, która pomaga w osiąganiu celu.

  W Grupie Dzieci startowała również siostra Kuby,  Aleksandra Tomera z klasy IIc, która minimalnie przegrała swoją walkę półfinałową i zdobyła brązowy medal.

  Rozpiera nas duma i radość!! Gratulujemy!!

 • AKADEMIA PROGRAMISTÓW

  11 maja uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach "Akademia programistów.”

  Pierwsza grupa uczestniczyła w zajęciach z robotami (Photonami), na których uczniowie zapoznali się z ich funkcjami, a następnie przeprowadzali programowanie. Na zajęciach nie zabrakło również gier i zabaw.

  Druga grupa natomiast wzięła udział w warsztatach „Druk 3D”, gdziekażdy uczestnik mógł z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe.

 • PODZIĘKOWANIA

   

   

   

  SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

  DLA

  PANI PAULINY GÓRKI

  za nieodpłatną pomoc przy zorganizowaniu poczęstunku

  dla uczestników  III Gminnego Konkursu Historyczno-Ortograficznego i ich opiekunów

   

  składa dyrekcja

   

   

   

   

   

   

   

   

 • III GMINNY KONKURS HISTORYCZNO - ORTOGRAFICZNY

  12 maja br. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Historyczno-Ortograficzny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice pana Jarosława Szlachetki.

  Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda, które opowiadało o bohaterach insurekcji styczniowej - odważnych myśleniczaninach. Tekst dyktanda, jak zawsze, był wymagający. Sprawdzał nie tylko poprawność ortograficzną, ale również znajomość stosowania znaków interpunkcyjnych. Okazało się, że język polski nie jest łatwym językiem i zasady poprawnej pisowni  płatały figle wszystkim uczestnikom konkursu.

  Decyzją jury w składzie: mgr Agnieszka Jasek, mgr Sylwia Głogowska:

   

  I miejsce otrzymał Marcel Piwowarczyk  ZPO Droginia

  II miejsce - Maciej Suchora  SP Bęczarka

  III miejsce - Martyna Nawała  SP3 Myślenice

   

  Pozostali uczestnicy:

  Anna Kamyczura, Katarzyna Moryc, Anna Sobczyk, Julia Frejek, Hanna Bany, Wiktoria Piwowarczyk, Julia Malina, Wiktor Skóra, Dawid Baran, Kacper Chrzanowski, Szymon Olszewski, Grzegorz Piekarz, Kamil Noskowicz

  otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie.

 • KONKURS ASTRONOMICZNY

  11 maja w Szkole Podstawowej w Porębie odbył się finał 4 Gminnego Konkursu Astronomicznego. Naszą szkołę godnie reprezentowali Karol Salawa i Maciej Podmokły. Serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy astronomicznej i życzymy dalszych sukcesów.

 • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - MAROKO

  9 maja w naszej szkole po raz kolejny gościł podróżnik z firmy trzask.pl, który tym razem zabrał swoich słuchaczy na niezwykle interesującą i dość egzotyczną wyprawę do Maroka.

  Maroko – historia zaklęta w kamieniu

  Nasi uczniowie, po prelekcji urozmaicanej zdjęciami, anegdotami i ciekawostkami, dowiedzieli się:

  -dlaczego kameleon zmienia kolor skóry i w jaki sposób to robi

  -w jaki sposób powstała Sahara

  -w jaki sposób skutecznie targować się w Maroku

  -o potężnych lasach cedrowych i ich mieszkańcach – makakach magotach

  -poznali smakołyki marokańskiej kuchni: owoce opuncji (lokalnej odmiany kaktusa), gotowane ślimaki, miętowa herbata

  Podróżnik przeniósł naszych uczniów na Dżamma el – Fna – najsłynniejszy plac Maroka – zwany „zgromadzeniem umarłych”, do słynnego Meczetu Hassana II oraz do Majorelle – najpiękniejszego ogródu świata.

 • 12 maja - MYŚLENICKA NOC MUZEÓW !!!

  Szykuje się fantastyczna noc pełna niespodzianek!

  Zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania wyjątkowego wydarzenia dla wszystkich muzealników.

  Tematem przewodnim przypadającej na 12 maja nocy muzeów będzie starożytny Egipt.

  Dla rodzin z dziećmi przygotowaliśmy niezwykłą grę z przygodami:

  "Poszukiwanie zaginionego faraona" (17.00-20.00)

  oraz warsztaty plastyczne (19.00 - 21.00).

  Na dorosłych poszukiwaczy wiedzy czeka wykład prof. dra hab. Andrzeja Niwińskiego o królewskich grobowcach starożytnych Teb (19.00) oraz wyjątkowe oprowadzanie z przewodnikiem po naszej wystawie czasowej "Tajemnice starożytnego Egiptu i ich odkrywanie" (start 21.00, 22.00).

  Do późnych godzin nocnych (do 23.00) będzie też można zwiedzać nasze wystawy stałe i zagłębiać się w fascynującą historię Myślenic.

 • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO !

  28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja. Uczniowie wierszem, piosenką i tańcem przypomnieli wydarzenia z II połowy XVIII wieku. Było radośnie, optymistycznie, ale też podniośle i oczywiście patriotycznie.

 • ŻYCZENIA Z OKAZJI 50-LECIA PRZEDSZKOLA

  Gratulacje i jak najlepsze życzenia!

 • GMINNY TURNIEJ GEOGRAFICZNY

  Dnia 26 kwietnia w ZPO Bysina odbył się finał Gminnego Turnieju Geograficznego. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy 8 B: Katarzyna Moryc, Waldemar Bachorski oraz Kacper Cepak. Wyróżnienie zdobyła Katarzyna Moryc. Serdecznie gratulujemy.

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASACH 7 i 8

  Odpowiedzialność prawna nieletnich była tematem przewodnim zajęć profilaktyczno- wychowawczych przeprowadzonych w naszej szkole przez funkcjonariusza Policji mł. asp. Sebastiana Kruka. Podczas spotkania uczniowie wzmocnili świadomość odpowiedzialności za własne, nieprzemyślane zachowania, poznali środki przeciwdziałania demoralizacji nieletnich i dopuszczaniu się przez nich czynów karalnych.

 • DZIEŃ ZIEMI

  24 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. W spektaklu słowno-muzycznym uczniowie promowali postawy proekologiczne, podkreślali jak ważne jest dbanie o nasz ekosystem, bo sami jesteśmy jego częścią.

 • GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

  18 kwietnia odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców kategorii klas VII - VIII.Rywalizowało 10 szkół z gminy.Po losowaniu i rozegraniu meczy grupowych z Sp Krzyszkowice, Sp 3 Myślenice, Sp Jawornik nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w grupie i awansowała do finałów wraz z Sp 2 Myślenice oraz Sp Głogoczów. W finałach przeciwnicy okazali się lepsi i ostatecznie zajęliśmy III miejsce. Gratulacje! 💪⚽️🏆dla zawodników, którzy reprezentowali szkołę:Jakub Górka - bramkarz,Wiktor Skóra, Piotr Gatlik, Franek Skałka, Sergiusz Wilamowski, Karol Salawa

 • DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE

  Z okazji Dnia Zdrowia, który przypada na 7 kwietnia, starsi uczniowie wykonali tematyczne gazetki, a młodsi przygotowali w naszej szkole zdrowy, kolorowy bufet 🙂 Palce lizać!

  Dziękujemy !!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Trzemeśni
  Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
  32-425 Trzemeśnia 250

Galeria zdjęć