Nawigacja

  • FESTIWAL TALENTÓW- ZAPRASZAMY!

  • WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO I SANDOMIERZA

    W dniach 21- 22.05.2024 r Klasa Va i Vb pojechała na wycieczkę szkolną do Kazimierza Dolnego i Sandomierza.

    W pierwszym dniu zwiedzany był Kazimierz Dolny- starówka, zamek, następnie przejście pieszo na Górę Trzech Krzyży oraz spacer do wąwozu lessowego .

    W drugim dniu zwiedzany był Sandomierz - a tutaj Brama Opatowska, starówka, Katedra, Ratusz, Furtak Dominikańska zana Uchem Igielnym, Dworek Ojca Mateusza oraz przejście do Wąwozu Królowe Jadwigi. W drodze powrotnej "safari" i zwiedzanie z powozu hodowli bizonów w Kurozwękach. Wycieczka bardzo udana pogoda dopisała

  • ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE DLA KLAS VIII

    Dzisiaj, 12. 06. w naszej szkole gościliśmy p. Annę Per- terapeutkę leczenia uzależnień.

    Pani Anna przeprowadziła pogadankę dla uczniów klas 8 na temat mechanizmów uzależnienia oraz konsekwencji używania środków psychoaktywnych.

    Z uczniami klas 8 już wkrótce się pożegnamy. Chcemy, żeby opuszczając naszą szkołę młodzież miała wiedzę dotyczącą skutków podejmowania nieprzemyślanych i ryzykownych zachowań.

  • WYCIECZKA KLAS 4 NA SUCHĄ POLANĘ

    12.06.2024r. uczniowie klasy 4a i 4b wybrali się na wycieczkę na Suchą Polanę w Porębie. Deszczowa pogoda sprawiła, że Polana okazała się jednak troszkę „Mokrą Polaną”, ale mimo to wycieczka była bardzo udana. Dobry nastrój dopisywał wszystkim, uczniowie wykazali się świetną kondycją fizyczną. Na Polanie uczniowie rozpalili ognisko, piekli kiełbaski, pianki,  parówki i kiełbaski z łososia. Uczniowie mieli okazję odpocząć, porozmawiać, bliżej siebie poznać. 

  • SZYDEŁKOMANIA

    Jak wszem i wobec wiadomo, świetlica szkolna w Trzemeśni szydełkiem stoi.

    11 czerwca odbyły się kolejne warsztaty szydełkowe z Panią Urszulą Tomerą, z którą dzieci kończyły wspólną kolorową mandalę. Projektowanie, dopasowywanie elementów, pod kątem rozmiaru i koloru, dobieranie sposobu łączenia elementów były dla uczniów niezwykle cenną lekcją. Dodatkową atrakcją była nauka robienia biżuterii z koralików, którą pod czujnym okiem naszego Gościa dzieci opanowały bardzo szybko. Bardzo serdecznie dziękujemy cudownej Pani Uli za cierpliwość, ogrom przekazanej wiedzy i poświecony czas, a efekty naszej zbiorowej pracy pokażemy już niebawem

  • DZIEŃ PUSTEJ KLASY

    W piątek 7 czerwca uczniowie klas młodszych świętowali DZIEŃ PUSTEJ KLASY.

    W tym dniu wszystkie szkolne ławki były puste, a uczniowie uczyli się i bawili ,,pod chmurką”. Oprócz zajęć ruchowych, nie zabrakło także edukacji przyrodniczej przy uważnej i radosnej obserwacji natury. Wszystkim ta innowacja się podobała.

    Wiecej zdjęć na naszym fb.

  • ODKRYWAMY SANDOMIERZ!

    21-22 maja uczniowie klas piątych wybrali się na dwudniową wycieczkę do Sandomierza. Naszym celem było zwiedzanie dwóch pięknych miast nad Wisłą.

    W pierwszy dzień razem z przewodnikiem  zwiedzaliśmy Kazimierz Dolny, który zachwycił nas  wspaniałym rynkiem z zachowanymi kamienicami renesansowymi, kramami na których mogliśmy kupić słynne koguty i inne kazimierskie łakocie. Widzieliśmy ruiny zamku i basztę obronną , byliśmy na Górze Trzech Krzyży skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta Kazimierz i dolinę Wisły.

    Kolejnym etapem  naszej wycieczki było zwiedzanie Sandomierza,  jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej,  która ma  wysokość 32 metrów. Z punktu widokowego  roztacza się wspaniały widok na Góry Pieprzowe, Dolinę Wisły oraz Starówką Sandomierza. Następnie wraz z przewodnikiem odbyliśmy uroczy spacer po starówce i rynku. Poznaliśmy historię tego miasta i  wiele ciekawych legend

    Następnie udaliśmy się do Wąwozu Królowej Jadwigi. Wierzchołki ścian wąwozu porastają drzewa liściaste, których korzenie tworzą niezapomniany i bardzo oryginalny widok. W znacznej części są odsłonięte.

    Ostatnim punktem naszej wycieczki był przejazd do Kurozwęk i safari-bizon. Podczas zwiedzania, przewodnik opowiadał interesujące historie związane z hodowlą i życiem tych wyjątkowych stworzeń.

    Wyjazd  ten okazał się nie tylko wycieczką krajoznawczą, ale był też piękną lekcją historii Polski.

  • Piknik Rodzinny!- co tu się działo!!!

    26 maja, dzięki ogromnym staraniom i zaangażowaniu rodziców, odbył się piknik. Mnóstwo atrakcji, zabaw, przekąsek umilało gościom czas, a słoneczna pogoda podtrzymywała u wszystkich pogodę ducha. Największe emocje towarzyszyły losowaniu nagród głównych. Szczęśliwcy niemal na skrzydłach wracali do domu. Piknik Rodzinny uważamy za udany!!! Kto był, widział, przeżył i pamięta! Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

    Poniżej krótka fotorelacja, a więcej zdjęć na naszej stronie w zakładce Nasze zdjęcia

  • Wycieczka do Egiptu

    24 maja uczniowie spotkali się z podróżnikiem ( firma - trzask.pl). Przedstawiona prezentacja  z Egiptu przeplatała dwie historie tego kraju – Starożytną i Nowożytną.

    Podróżnik opowiadał  o faraonach i egipskich wierzeniach, sposobach mumifikowania zwłok, o grobowcach, piramidach i ich historii.

    Poruszony był  temat przeludnionej stolicy, rewolucji, a także codziennego życia obywateli Egiptu.

    Przybliżona została historia budowy nowej stolicy, tego jak się toczą losy nowego Kairu, Mieście Umarłych i obecnie żyjącymi mieszkańcami cmentarza.

     

    Uczniowie poznali historię  Kanału Sueskiego, dowiedzieli się kto czerpie z niego zyski i dlaczego Kanał jest tak pilnie strzeżony.

    Podróżnik opowiadał  o życiu w Mieście Śmieci, w którym mieszkańcy trudnią się  odzyskiwaniem surowców, segregacją śmieci ze stolicy kraju.

     

    Piękne zdjęcia przedstawiały pustynię Saharę, czarną i białą, pan podróżnik opowiedział również  co na targu wielbłądów robią egipskie dzieci zamiast chodzić do szkoły.

    Pięknym zdjęciom, ciekawym i poruszającym opowieściom towarzyszyła eksponaty, które podróżnik przywiózł ze swojej podróży do Egiptu.  

  • Sukces naszej utalentowanej Marcysi z 8b

    Kolejne świetne występy naszej koleżanki Marceliny Mistarz z klasy 8b

    17-18 maja  Marcelina zajęła

     III miejsce w  Otwartym 8 Turnieju Wiosny w Gimnastyce Artystycznej

    26 maja Marcelina zajęła

     I miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Gimnastyki Artystycznej ANGELS 2024 CUP

    Kat. C-light  Obręcz 2009

    GRATULACJE!!!

  • Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

    Wyróżnienie dla Marysi Talagi z klasy IIIa w X Gminnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym klas trzecich.                                                     Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  • PIKNIK RODZINNY - 26 maja

    RADA RODZICÓW, DYREKCJA ORAZ NAUCZYCIELE

    SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA PIKNIK RODZINNY PEŁEN ATRAKCJI I NIESPODZIANEK!!!

    26 maja (niedziela) od godz.14.00-19.00

     

    ZABAWMY SIĘ WSPÓLNIE!

  • GMINNY KONKURS ASTRONOMICZNY

    21 maja w Szkole Podstawowej w Porębie obył się finał Gminnego Konkursu Astronomicznego. Tematem przewodnim konkursu były Księżyce Układu Słonecznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Bochenek z kl. 7a oraz Miłosz Chaba z kl. 6b. Miłosz uzyskał wyróżnienie zajmując 5 miejsce w czołówce. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom imponującej wiedzy astronomicznej.

  • Z WIZYTĄ W ŁOPUSZNEJ

    26 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 4 odwiedzili Dom Pamięci Ks.Prof.Józefa Tischnera w Łopusznej. Uczniowie poznali historię życia i działalność księdza, odwiedzili muzeum i cmentarz, na którym został pochowany Józef Tischner. Po wizycie w Tischnerówce, uczniowie popłynęli statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, podziwiając przy tym zabytki architektury i przyrody Pienińskiego Parku Narodowego. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Niedzicy. Wnętrza zamku zrobiły na uczniach ogromne wrażenie, mogli podziwiać ekspozycję związane z historią zamku oraz wyposażeniem właścicieli. Z tarasów zamkowych podziwiali widok na Pieniny i ruiny zamku w Czorsztynie. I pogoda, i humory dopisały!

  • KLASY 6 ODKRYWAŁY WROCŁAW

    25-26.04 wycieczka klas 6 do Wrocławia

    ZOO, Ogród Japoński, Hydropolis

     

  • SUKCES NASZYCH PIŁKARZY

    W dniu 25.04. odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w piłce nożnej chłopców.

    W zawodach brało udział 11 szkół. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wygrali eliminacje grupowe awansując do finałów. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce

    Drużynę reprezentowali:

    Wiktor Skóra, Piotr Gatlik, Franciszek Skałka, Jakub Górka, Szymon Kasprzycki, Tomasz Tokarz, Damian Firek, Kacper Wawro

  • WYCIECZKA KLAS 2 DO KRAKOWA

    Klasy I i II w Krakowie

    W połowie kwietnia klasy pierwsze i drugie były na wycieczce w Krakowie.

    Pod kierunkiem pana przewodnika zwiedziliśmy Muzeum Podziemi Rynku. Poznaliśmy historię średniowiecznego Krakowa i przypomnieliśmy sobie legendy o mieście.

    Uczestniczyliśmy także w warsztatach w Żywym Muzeum Obwarzanka. Usłyszeliśmy o wszystkich sekretach krakowskich obwarzanków – poznaliśmy historię i unikatowy proces

    produkcji, a co najważniejsze spróbowaliśmy swoich sił i stworzyliśmy własne obwarzanki.

    Pachnącą i ciepłą pamiątkę zabraliśmy ze sobą, oczywiście podjadając po drodze co nieco

  • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA

    26 kwietnia klasa 3b i 8b przygotowały dla całej szkolnej społeczności krótką lekcję historii na temat wydarzeń z 1791 roku. 

    3 maja- cóż to za data? Dla setek młodych Polaków to jedna z wielu, niewiele znacząca. Dziś, żyjąc w zawrotnym tempie, w pośpiechu, w pogoni za przyjemnościami, negujemy wszelkie wartości, a apele, rocznice i święta często nas nudzą. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. Zatrzymajmy się na chwilę, aby rozważyć ważne wydarzenia i słowa w historii Polski, by nie zapominać o tych, dla których Wolność, Naród i Ojczyzna były najwyższymi wartościami.

  • IV GMINNY KONKURS HISTORYCZNO-ORTOGRAFICZNY

    23 kwietnia br. w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Historyczno-Ortograficzny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice pana Jarosława Szlachetki.

    Do Konkursu zgłosiło się 21 uczestników z 11 szkół.

    Tematem tegorocznego dyktanda, któremu musieli sprostać uczestnicy konkursu, był "cud nad Rabą". Tekst, jak zawsze, był wymagający. Sprawdzał nie tylko poprawność ortograficzną, ale również znajomość stosowania znaków interpunkcyjnych. Okazało się, że język polski nie jest łatwym językiem i zasady poprawnej pisowni  płatały figle wszystkim uczestnikom konkursu.

    Decyzją jury:

    I miejsce otrzymał Marcel Piwowarczyk  ZPO Droginia

    II miejsce - Maciej Suchora  SP Bęczarka

    III miejsce - Karolina Funek  Zespół-Szkolno-Przedszkolny Myślenice

    wyróżnienie: Wiktoria Kaczorowska SP Jawornik

    Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział w konkursie.

    Nagrody zostały wręczone przez Burmistrza MiG Myślenice- pana Jarosława Szlachetkę, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia- panią Małgorzatę Ciemińską oraz Dyrektora naszej szkoły- pana Andrzeja Jaska.

     

    SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PANI PAULINY GÓRKI, KTÓRA ZAWSZE NAS WSPIERA W ORGANIZACJI KONKURSU I SPONSORUJE POCZĘSTUNEK DLA UCZESTNIKÓW I ICH OPIEKUNÓW.

    DZIĘKUJEMY

     

     

  • AKCJA ŻONKILE

    Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Żonkile”. 

    W rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim Muzeum POLIN organizuje co roku akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. 

    19 kwietnia uczniowie naszej szkoły nosili przypięte papierowe żonkile (wcześniej wykonali je z papieru) – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943r. 

     

    AKCJA ŻONKILE - ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

    Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Trzemeśni
    Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
    32-425 Trzemeśnia 250

Galeria zdjęć