...baza będzie ciągle aktualizowana ..
Wszystkie wypożyczone książki już przeczytane a biblioteka nieczynna?
Nie szkodzi.
Spróbujcie wykorzystać legalny darmowy lub prawie darmowy dostęp do książek w sieci.
Poniżej kilka propozycji dla Was, korzystajcie i czytajcie, wszak dzień bez książki
to dzień stracony...
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
Legimi
Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę.
Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji?
Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.
Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
Wydawnictwo SQN przez 14 dni będzie oferowało jeden ebook dziennie za złotówkę. Adresy sklepów to SQNStore.pl oraz LaBotiga.pl.
Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.
Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.
Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.
Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.
Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.
Póltorak Agata: Bajki z dna Bałtyku (5 bajek z 21): https://issuu.com/marpress/
Elfi – Bajki do czytania: https://www.elfibajka.pl/
Bajki dla dzieci: http://audio-bajki.pl/
Bajki do słuchania, do czytania, bajki terapeutyczne: https://bajki-zasypianki.pl/
SŁUCHOWISKA
Bajki w Polskim Radiu: https://www.polskieradio.pl/
Bajki czytane w ramach akcji „Cała polska czyta dzieciom”: https://ninateka.pl/
Słuchowisko Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pt. „Detektyw Główka na tropie”: https://www.wilanow-palac.pl/
Bajkowisko: https://www.bajkowisko.pl/
Elfi- Audiobooki dla dzieci: https://www.elfibajka.pl/
FILMY
Ninateka.pl: https://ninateka.pl/
Filmoteka Narodowa – zbiory online: http://www.fn.org.pl/
Dokument Cyfrowo: http://www.dokumentcyfrowo.pl/
TEATR
Teatr telewizji TVP: https://teatrtv.vod.tvp.pl/
Teatr Groteska: http://www.groteska.pl/