25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Ósmoklasiści przekazali sztandar i klucze do szkoły, po raz ostatni wspólnie odśpiewali hymn szkoły. Nasi najlepsi uczniowie odebrali z rąk dyrekcji Listy Pochwalne i Listy Gratulacyjne dla Rodziców oraz dyplomy z upominkiem za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w życie szkoły.
Życzenia i dobre słowo zaczerpnięte z twórczości naszego patrona przekazał uczniom Pan Burmistrz Robert Bylica, który zaszczycił swą obecnością naszą uroczystość.
W tym wyjątkowym dniu siódmoklasiści oraz cała społeczność szkolna żegnały uczniów klas ósmych, dla których rozpoczyna się nowy etap w życiu i dalszej edukacji. Mimo, iż pożegnanie było humorystyczne, a ósmoklasiści osądzeni za występki, niektórym zakręciła się łezka w oku. Życzymy im wszystkim, by rozwinęli skrzydła, spełniali swoje marzenia i osiągali zamierzone cele, bo "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy..."
Powodzenia!
23 czerwca 2026 roku nasi ósmoklasiści świętowali ukończenie szkoły. Uroczysty bal odbył się w sali bankietowej Aria, w Łękach. Szyk i elegancja zagościły na parkiecie. Dzięki świetnym DJ-om zabawa przy dobrej muzyce trwała do północy.
Serdeczne podziękowania dla Rodziców za ogrom pracy przy organizacji tego niezapomnianego wieczoru.
Drodzy Ósmoklasiści – przed Wami nowe wyzwania i obowiązki. Życzymy Wam, byście w nowy etap swojego życia weszli tak tanecznym krokiem, jak na zabawie. Niech odwaga, wiara w siebie będzie z Wami.
Powodzenia!
Harmonogram zakończenia zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2025/2026:
STRÓJ GALOWY
1. W dniu 25.06.2025 r. /czwartek/ odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego – pożegnanie klas ósmych:
- zajęcia rozpoczynają się o godz.8.00 - spotkanie uczniów z wychowawcami
- o godz. 9.00 uroczysta akademia
- zakończenie ok. godz. 11.30, obiad, opieka na świetlicy
2. W dniu 26.06.2026 r. /piątek/ - zakończenie roku szkolnego:
- Msza Święta na zakończenie roku szkolnego – godz.8.00;
- spotkanie z wychowawcami i rozdanie świadectw około godz. 9.00
- po zakończeniu opieka na świetlicy
Szanowni Państwo
Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza dzieci na wakacyjne zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami plastycznymi oraz zabawami interaktywnymi.
Od 30 czerwca rusza nasz wyjątkowy cykl „Zabawy z historią". Zajęcia odbywać się będą przez cały lipiec oraz sierpień - w każdy wtorek od godziny 10.00 do 11.30 (z wyjątkiem 14.07, zajęcia związane z Międzynarodowymi Małopolskimi Spotkaniami z Folklorem).
Nasza oferta jest zupełnie bezpłatna! Obowiązują zapisy.Zapraszamy.
SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE
-- dr Łukasz Malinowski Dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach lukmali@wp.pl, tel.: 601 389 043
W poniedziałek 15 czerwca 2026 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Zasani odbył się turniej szachowy „Gambit Międzyszkolny”.
Turniej wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. W turnieju przy szachownicy rywalizowało 8 naszych uczniów - zawodników. Rywalizacja o zwycięstwo oraz miejsca na podium toczyła się do ostatniej partii szachowych zmagań.Najlepszą w kategorii młodszych szachistów okazała się Alicja Ćwierz - zajmując II miejsce. Również II miejsce w kategorii starszych szachistów wywalczył brat Alicji - Ksawery Ćwierz. III miejsce w kategorii starszych graczy zajął Tymoteusz Skałka. Gratulujemy zwycięzcom, życzymy kolejnych sukcesów i zachęcamy innych do wzięcia udziału w kolejnym turnieju szachowym.
1-3 czerwca 2026r. odbyła się wycieczka klas 6a i 6b do województwa świętokrzyskiego. Z miejscowości Święta Katarzyna uczniowie przeszli na Święty Krzyż, zwiedzali Bazylikę pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Następnie w Opatowie zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną. W kolejnych dniach uczniowie gościli w Muzeum Minerałów, w Sabat Krajno - Parku Rozrywki i Miniatur, zwiedzili Geonatura Kielce - Centrum Geoedukacji oraz Energetyczne Centrum Nauki KPT - interaktywne wystawy i eksperymenty.
Uczniowie zdobyli również najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę, położony w Świętokrzyskim Parku Narodowym, znany z gołoborzy i gęstych lasów jodłowo-bukowych.
Dwie noce spędzili w Ośrodku Wypoczynkowym Jodełka.
W naszej świetlicy szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie edukacyjne pod hasłem „Zdrowe nawyki młodego sportowca i ucznia”. Nasz gość Pani Urszula Łętocha –Garbień w przystępny, pełen energii i atrakcyjny sposób pokazała uczniom, jak codzienne wybory wpływają na ich zdrowie, samopoczucie oraz wyniki w nauce i sporcie.
Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się:
Jak mądrze jeść – poznały zasady prawidłowego i zbilansowanego odżywiania na co dzień.
Co zamiast słodyczy – odkryły smaczne i zdrowe alternatywy, które warto wkładać do szkolnej śniadaniówki.
Dlaczego woda to moc – zrozumiały kluczową rolę nawodnienia organizmu podczas nauki i zabawy.
Jak zyskać energię – dowiedziały się, jak najlepiej łączyć zdrową dietę z aktywnością fizyczną. To była solidna porcja wiedzy podana w sposób, który inspiruje do natychmiastowych zmian na lepsze.
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za spotkanie, a uczniom życzymy samych smacznych i zdrowych wyborów każdego dnia!
10 czerwca 2026 roku w Gminnym Ośrodku Kultury „KUŹNIA” w Sułkowicach odbyły się przesłuchania jubileuszowego X Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej. W wydarzeniu udział wzięło 42 uczestników z różnych szkół i placówek kulturalnych powiatu, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz językowe.
Podczas przesłuchań młodzi artyści wykonywali znane utwory anglojęzyczne, zachwycając publiczność i jury wysokim poziomem przygotowania, muzyczną wrażliwością oraz sceniczną energią. Festiwal był nie tylko okazją do rozwijania talentów muzycznych, ale również do promowania nauki języka angielskiego poprzez muzykę.
Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic i wszystkie zostały nagrodzone !!!
Amelia Dąbrowska i Gabriela Mistarz - 1 miejsce w kategorii zespoły,
Aleksandra Wątor - 3 miejsce w kategorii solistów,
Milena Jagiełło i Natalia Mistarz - wyróżnienia w kategorii solistów
Gratulacje!
Z ogromną radością informujemy, że Natalia Kopciuch, uczennica klasy 6A, zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.
Konkurs „Świetlik” to prestiżowe przedsięwzięcie popularyzujące nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością logicznego myślenia i samodzielnego wyciągania wniosków.
Serdecznie gratulujemy Natalii tego wspaniałego osiągnięcia oraz życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań naukowych!
Szanowni Państwo,
Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Pan Jarosław Szlachetka i Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Łukasz Smółka
zapraszają na Myślenicki Dzień Dziecka, który odbędzie się 31 maja br. na plaży trawiastej na Zarabiu w Myślenicach w godzinach od 15.00 do 20.00
Aleksandra Wątor i Magdalena Wątor nagrodzone w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania
Dzisiaj w SP nr 3 w Myślenicach odbyła się XXIII edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. Wydarzenie miało na celu zachęcenie młodzieży do poznawania twórczości wybranego autora — w tym roku była nim J.K.Rowling - rozwijanie pasji do pięknego czytania oraz promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Wśród 44 uczestników reprezentujących 16 szkół z powiatu myślenickiego nasze uczennice: Aleksandra Wątor z klasy 7b zdobyła I miejsce, a Magdalena Wątor z klasy 7a wyróżnienie.
Gratulujemy świetnych wyników i fantastycznych interpretacji tekstów.
Dzień dobry,
Dyrekcja szkoły informuje, że w dniu 19 maja w godz. 17.00 - 19.00 odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami, które będzie miało formę indywidualnych spotkań rodziców z nauczycielami przedmiotów. Możliwe spotkanie klasowe, jeśli wychowawca, bądź rodzice wskażą taką potrzebę.
Zapraszamy
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Tomasz Kasperek z 8a został laureatem Konkursu ,,Za drzwiami biblioteki. Śladami Franciszka z Asyżu" na własnoręcznie wykonaną książkę zajmując I MIEJSCE. Po wernisażu zgromadzona publiczność wysłuchała w całości zwycięskiej pracy. Nagrodzeni zostali również:
III miejsce - Natalia Kopciuch, klasa 6a
III miejsce - Ignacy i Stanisław Talaga
Gratulacje !!!
Alicja Ćwierz zajęła II miejsce podczas
XV Szachowych Mistrzostw Powiatu Myślenickiego w kat. klas I-III.
Zawody odbyły się 13 kwietnia.
Naszą szkołę reprezentowali również: Tymoteusz Skałka, Jakub Bugaj, Mikołaj Michalik oraz Wojciech Korpal. Wszystkim gratulujemy!
Z ogromną radością informujemy, że nasze uczennice
Zosia Micke
Ola Tomera
zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Szydełkowego „Od włóczki do breloczka – magia jednego oczka”.
Po blisko 4-godzinnych obradach, jury w składzie @szydełkarnia_pl i @haftowababa wyłoniły laureatów spośród aż 155 nadesłanych prac.Zadanie nie było łatwe - poziom konkursu był niezwykle wysoki, a każdy breloczek zachwycał pomysłowością, starannością i sercem włożonym w wykonanie
W przygotowaniach oraz rozwijaniu pasji wspierała je i inspirowała pani Małgorzata Jaśkowiec we współpracy z panią Urszulą Tomerą.
Gratulujemy!
Aleksandra Wątor i Katarzyna Wójcik laureatkami!
29 kwietnia 2026 roku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się przesłuchania finałowe Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych „Myślenicki Laur Recytacji 2026”.
Nasze uczennice spisały się wspaniale. Aleksandra Wątor z klasy 7b zajęła I miejsce w Turnieju Recytatorskim, a Katarzyna Wójcik z klasy 8b, drugie miejsce w Turnieju Wywiedzione ze Słowa.
Serdecznie gratulujemy także pozostałym uczniom: Tymoteuszowi Skałce z klasy 4a, Emmie Kani z klasy 2a, Kacprowi Krukowskiemu z klasy 2a, Mikołajowi Michalikowi z klasy 2a i Mai Makselon z klasy 2b, którzy zaprezentowali piękne interpretacje utworów poetyckich.
Finał VI edycji Gminnego Turnieju Geograficznego
27 kwietnia w ZPO na Bysinie odbył się finał VI edycji Gminnego Turnieju Geograficznego, który zgromadził ponad 20 finalistów ze szkół z gminy Myślenice. Tegoroczny konkurs dotyczył środowiska geograficznego Polski i wymagał od uczestników szerokiej wiedzy oraz umiejętności jej praktycznego wykorzystania.
Naszą szkołę reprezentowali:
Gabriela Mistarz (kl. 8B)
Nikodem Skałka (kl. 7A)
Antoni Leśniewski (kl. 7B)
Z radością informujemy, że wszyscy nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia!
Gratulujemy wiedzy, zaangażowania i pięknego reprezentowania szkoły!
Uczniowie naszej szkoły z dużym entuzjazmem przystąpili do wykonania szydełkowych prac na konkurs ,,Od włóczki do breloczka - magia jednego oczka" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach.
Łącznie na konkurs zostało przygotowanych 20 bardzo róznorodnych breloczków. Pomysłowość i wykonanie prac było na bardzo wysokim poziomie.
Wszystkie prace zostaną przekazane po ocenie na cele charytatywne, dlatego tym bardziej gratulujemy dzieciom udziału w konkursie i trzymamy kciuki za powodzenie i dobre wyniki!!!
Myślenicka Akademia Talentów zaprasza na bezpłatne zajęcia szachowe organizowane na świetlicy SIO w Trzemeśni. Zajęcia będą realizowane do końca czerwca 2026 r .
Z okazji Światowego Dnia Ziemi nasza świetlica zamieniła się w centrum ekologii! Uczyliśmy się, jak być przyjaciółmi natury i dbać o planetę każdego dnia.
Podczas zajęć:
Brawo dla wszystkich małych ekologów ze świetlicy!