Nawigacja

 • PODZIĘKOWANIA

  SERDECZNE PODZIĘKOWANIA OTRZYMUJE

  PAN GRZEGORZ LAMPA

   

  za przekazanie do sali G16 tablicy korkowej i tablicy ze wzorami matematycznymi.

   

  Dziękujemy

  Dyrekcja, Nauczuciele, Uczniowie

   

 • AKCJA!!! DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI - ZAPRASZAMY!

  Od 23 października w naszej szkole rusza nowa akcja!!!

  Do biblioteki szkolnej można przynosić książki, które już są przeczytane i teraz leżą na półce. Zbieramy literaturę dziecięcą, młodzieżową, ale też dla dorosłych. Książki będą sprzedawane przez Radę Rodziców przy współpracy ze Stowarzyszeniem KGW Maliny z Buliny podczas lokalnych uroczystości.

  Prosimy więc, by nie były zniszczone, poplamione, potargane, porysowane itp.

  Szczegóły na plakacie.  

 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  19 października uczniowie klas III-VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych organizowanych przez Polskie Centrum Profilaktyki w Krakowie. Każda klasa z pomocą edukatora realizowała inny temat.

  kl.3- "Przemoc werbalna- czyli o krzywdzacej sile słów."

  kl.4 i 6- "Techniki aktywnej nauki- wiem jak się uczyć."

  kl.5- "Komunikacja interpersonalna bez barier w dialogu."

  kl.7- "Konflikt- przedstawiam, słucham, negocjuję."

  kl.8- "Cyberprzemoc- bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci."

  Ideą i głównym celem warsztatów było wskazanie uczniom drogi do współpracy i prawidłowego funkcjonowania w grupie oraz zapobiegania zachowaniom ryzykownym i trudnym sytuacjom. Na warsztatach uczniowie mogli odkryć swoje własne emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne i dowiedzieć  się jak sobie z nimi radzić nie krzywdząc otoczenia. Ważną wskazówką były również przedstawione metody nauki, by mieć czas na przyjemności.

 • Jakub Jaśkowiec laureatem V Powiatowego Konkursu Fotograficznego im. Andrzeja Ślósarza - „Piękno witraży w architekturze sakralnej dekanatu myślenickiego”

  V Powiatowego Konkursu Fotograficznego im. Andrzeja Ślósarza

  „Piękno witraży w architekturze sakralnej dekanatu myślenickiego”

   

  W dniu 19 października 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów V Powiatowego Konkursu Fotograficznego im. Andrzeja Ślósarza - „Piękno witraży w architekturze sakralnej dekanatu myślenickiego” którego organizatorami byli Klub Inteligencji Katolickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach.

  Pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VIII zajął

  Jakub Jaśkowiec z klasy Va  

  Serdecznie gratulujemy

 • 3 DNI NA PUSTYNI !

  W dniach 16-18 października klasy 8 uczestniczyły w wycieczce krajoznawczej, poznając okolice Pustyni Błędowskiej, uczestnicząc w warsztatach i doświadczeniach z różnych dziedzin. Miejsca, które zwiedzili uczniowie to:

  Jaskinia Nietoperzowa

  Park Doświadczeń Fizycznych

  Zamek w Ogrodzieńcu,

  Park Miniatur

  Tor saneczkowy

  Góra Zborów

  Zajęcia z aplikacją Avenza Maps

  Humory dopisywały, pogoda niekoniecznie, ale słonko kilka razy zaświeciło.

 • JAKUB TOMERA ZE SREBRNYM MEDALEM!!!

  W sobotę 14 października w hali sportowej katowickiego MOSIRU odbył się XVI Międzynarodowy Memoriał Zapaśniczy im. Jana Czai i Jana Adamaszka. W turnieju uczestniczyło 158 zawodników z 15 klubów polskich i trzy ekipy zagraniczne.

  KS Dalin w towarzystwie trenera Wojciecha Grywalskiego reprezentował  nasz  uczeń z klasy V B, Jakub Tomera w kat. wagowej do 32 kg w grupie Dzieci. Była to jedna z najliczniej obsadzonej grup, tym bardziej cieszy, że Kuba wywalczył srebrny medal. Łącznie Kuba stoczył cztery walki, z których przegrał tylko w finale z Natanem Bolharczukiem KS Bieżanowianka Kraków.

  Najładniejsze ze stoczonych przez naszego zawodnika pojedynków były walki eliminacyjne – szczególnie z Piotrem Patyną z Katowic, oraz walka półfinałowa z Piotrem Środą z Wierzbicy, w których Kuba nie stracił ani jednego punktu. Dla porównania w ubiegłym roku Kuba zajął ósme miejsce.

  Rozpiera nas duma!

 • JESIENNA WYCIECZKA NA SUCHĄ POLANĘ

  Korzystając z pięknej jesiennej pogody 12 października klasy: 2c, 3b i 3c wybrały się na wycieczkę krajoznawczą na Suchą Polanę.

  Celem wyprawy był czynny wypoczynek w plenerze połączony z edukacją przyrodniczą, a także integracja klas.

 • PODZIĘKOWANIA

  DYREKCJA SZKOŁY ORAZ WYCHOWAWCA KLASY 1a

  SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA 

   

  PAŃSTWU NATALII I MARCINOWI MICKE

   

   za zakup i montaż rolet okiennych w klasie P12

  oraz

   

  PANI KAMILI DRÓŻDŻ

   

  za zakup puf do klasy P12

   

  Państwa zaangażowanie jest nieocenioną pomocą

  w budowaniu przyjemnej atmosfery w szkole.

  DZIĘKUJEMY

 • ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

  13 października uroczystą akademią uczciliśmy 250. rocznicę uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej, która została powołana uchwałą sejmową 14 X 1773 roku. Jej pierwsza nazwa brzmiała: Komissyja nad edukacją młodzi narodowej szlacheckiej dozór mająca. Stanowiła ona najwyższy organ państwowy sprawujący zwierzchnictwo nad szkolnictwem w Polsce.

  Nasi uczniowie i wierszem, i piosenką, i wesołym skeczem przypomnieli czym jest edukacja i jaką ważną rolę stanowi w kształtowaniu nas wszystkich.

  "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."

   

  Wszystkim życzymy sukcesów w szkole, i w nauce, i w pracy.

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  10 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość - pasowanie na ucznia. W tym dniu nasi pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów szkoły. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia, którego dokonał pan dyrektor Andrzej Jasek w obecności pana wiceburmistrza Mateusza Sudra i pani naczelnik Małgorzaty Ciemińskiej.  Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy, legitymacje szkolne i upominki wręczone przez naszych gości. Podczas akademii nasi najmłodsi uczniowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze, przedstawiając na wesoło "Rzepkę" Juliana Tuwima.

  Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych, mile spędzonych lat w murach szkoły i wielu przyjaciół na dobre i na złe.

 • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

  10 października- Światowy Dzień Gier Planszowych

  Dziś obchodziliśmy w naszej szkole coroczne święto milośników gier planszowych, które rozwijają logiczne myślenie, postrzeganie przestrzenne, koncentrację oraz wyobraźnię, ćwiczą również umiejętność rozwiązywania problemów, planowania, cierpliwość i kreatywność.

  Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiu za inicjatywę

 • KLASY 4 W OJCOWIE

  05 października klasy czwarte wzięły udział w wycieczce do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter edukacyjny, poznawczy, sportowy i integracyjny. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy, którym sami wymyślili nazwy: Herkulesi, Nietoperki i Niesforne Nietoperze :). Wszystkie grupy realizowały na terenie parku grę terenową. W sekretnych miejscach odnajdywali zagadki i pytania, na które później musieli również znaleźć odpowiedzi. Przemierzając i odkrywając piękne miejsca w Ojcowskim Parku Narodowym uczniowie integrowali się w grupach i zdobywali wiedzę. Rywalizacja o punkty była bardzo wyrównanapomiędzy grupami, zwycięzcy otrzymali oczywiście nagrody. Na mecie czekały na uczniów ciepłe zapiekanki i soki. Wspomnieniem dla wszystkich będą zdjęcia z pięknego Ojcowskiego Parku Narodowego i pamiątki, które uczniowie zakupili po zakończonej grze.  

 • PIKNIK EKOLOGICZNY - ZAPROSZENIE

  Szanowni Państwo

  w sobotę 7 października burmistrz miasta i gminy Myślenice Jarosław Szlachetka serdecznie zaprasza wszystkich na Piknik ekologiczny. Szczegóły na plakacie.

 • GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ KL.V-VI

  .10.2023 odbyły się gminne zawody piłki nożnej halowej, w kategorii Igrzyska Dzieci (klasa V-VI)

  Naszą szkołę reprezentowały:

  Dróżdż Kinga, Dudzik Milena, Jaśkowiec Oliwia, Makselon Amelia, Pitala Maja, Rokosz Julia, Stachura Martyna, Szymoniak Justyna, Śluszrczyk Martyna, Wójcik Katarzyna.

  Do turnieju przystąpiło 8 drużyn. Runda eliminacyjna rozegrana została w dwóch grupach, z których awansowały po 2 drużyny. My rozegraliśmy 3 mecze: z SP Borzęta (0:5), z SP  3 (2:0) i SP Bęczarka (2:0) i awansowaliśmy do rundy finałowej z drugiego miejsca. Tu zremisowaliśmy ( 1:1) z SP 2 i przegraliśmy z SP 1 (1:0). W klasyfikacji końcowej zajęliśmy IV m.

  Dziękujemy naszym koleżankom, za zaangażowanie, wolę walki i pięknie rozegrane mecze.

 • PODZIĘKOWANIA

  SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

  za przekazanie kolorowej włóczki i akcesoriów

  do zajęć szydełkowania na świetlicy

  kierujemy do:

  Pani JUSTYNY BRAŚ

  Pani ANNY NATANEK

  Pani URSZULI TOMERY

  Pani KATARZYNY HANULI

  Pani EDYTY SZYDLAK

  **********

  za doposażenie biblioteki szkolnej w podnóżki-stopnie

  do Państwa  ANNY I KRZYSZTOFA ZALESKICH

   

  DZIĘKUJEMY

  DYREKCJA, NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE

 • MATEMATYCZNE TALENTY

  We wtorek w Myślenicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie „Matematyczne Talenty” organizowanym przez Myślenicką Akademię Talentów. Oto nasze talenciaki matematyczne, które brały udział w tym wydarzeniu

  I miejsce :

  Maria Młocek

  VII miejsce

  Jędrzej Górka

  Wyróżnienie:

  Martyna Skałka

  Oliwia Krupa

  Rafał Jasek

  Natalia Kopciuch

  Martyna Giza

  Julia Wincenciak

  Kamil Duda

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • WYCIECZKA KLAS 1 DO SZCZYRZYCA

  W dniu 19.09 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. To było niezwykłe i pouczające przeżycie, które dostarczyło dzieciom wiele wrażeń i nowych doświadczeń. Uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych oraz muzycznych.

  Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu była nie tylko zabawą, ale również edukacyjnym doświadczeniem. Dzieci miały okazję poznać kulturę i tradycje indiańskie.

 • BEZPIECZNA SZKOŁA KROKODYLKA TIRKA

  27 września uczniowie klas 1-3 wzięli udział w projekcie „ Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”

  Prowadzący wspólnie z dziećmi omawiali przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczniowie przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach, świetnie wykazali się znajomością znaków drogowych oraz numerów alarmowych. Wspaniale odpowiadali na zadawane pytania i ochoczo podejmowali różne zadania.

  Na koniec uczniowie otrzymali wspaniale upominki, miedzy innymi kamizelki odblaskowe, które na pewno będą nieodłącznym elementem niejednej wyprawy.

  Bardzo dziękujemy za ciekawe i pełne atrakcji zajęcia !

 • PIŁKA NOŻNA HALOWA-IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

  26.09.2023 nasze koleżanki reprezentowały szkołę w pierwszych zawodach sportowych w tym roku szkolnym.  Kalendarz imprez sportowych rozpoczęliśmy halową piłką nożną. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów. Po dwóch wygranych meczach w grupie ( SP 4 Myślenice, SP Bysina) awansowaliśmy do finału. Tu rozegraliśmy dwa kolejne mecze ( SP  Borzęta  i SP 3 Myślenice). Niestety w finale mieliśmy mniej szczęścia. Mimo ambitnej gry i pełnego zaangażowania, oba mecze przegraliśmy. Turniej zakończyliśmy na III miejscu. Drużyna zdobyła brązowe medale i puchar dla szkoły.

  Skład reprezentacji dziewcząt

  Braś Magdalena, Górka Lena, Górka Zofia, Kasprzycka Zofia, Knurowska Julia, Krupa Kornelia, Malinowska Zuzanna, Skałka Aleksandra, Sroka Aleksandra

 • PROŚBA O WSPARCIE ŚWIETLICY

  W roku szkolnym 2023/24 realizujemy na świetlicy innowację pedagogiczną:

  ,,Szydełkowanie - to rozwoju wspieranie"

  W związku z tym mamy gorącą prośbę.

  Jeżeli mają Państwo w domu niepotrzebne włóczki lub kordonki i mogliby Państwo przekazać je do szkoły to będziemy niezmiernie wdzięczni. Młodsze dzieci zaczną swoją przygodę z szydełkiem, natomiast wspólnie z dziećmi z klas drugich i trzecich planujemy wykonać m.in bombki choinkowe, które przekażemy na kiermasze charytatywne.

  Z góry dziękujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Trzemeśni
  Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
  32-425 Trzemeśnia 250

Galeria zdjęć