Nawigacja

  • Szlakami księdza Józefa Tischnera cz.3

    Dnia 25 kwietnia uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w wycieczce szkolnej z cyklu śladami Jozefa Tischnera, która miała na celu uczczenie pamięci Józefa Tischnera, wybitnego filozofa i kapłana, oraz zwiedzanie miejsc związanych z jego życiem i działalnością.

    Pierwszym punktem naszej podróży był grób Józefa Tischnera na cmentarzu w Łopusznej. Wspólnie z przewodnikami zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd temu wielkiemu człowiekowi. Przewodnik zagral takze na fujarce góralskiej jedną z ulubionych pieśni ks. Józefa Tischnera. Dowiedzieliśmy się także, że płyta nagrobna wykonana jest z piaskowca budującego ukochane przez Józefa Tischnera Gorce a także ma kształt pasma Gorców.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki było muzeum poświęcone postaci Józefa Tischnera, znajdujące się również w Łopusznej. Muzeum to jest wyjątkowym miejscem, gdzie zgromadzone są liczne pamiątki związane z życiem i działalnością Tischnera. Przewodnik opowiedział nam o jego młodości, studiach, działalności kapłańskiej oraz o ważnych wydarzeniach w jego życiu. Zobaczyliśmy zdjęcia, książki, a także osobiste przedmioty, które należały do filozofa. Dowiedzieliśmy się również o jego roli w tworzeniu „Filozofii na każdy dzień” i o jego działalności na rzecz społeczności lokalnej. Wizyta w muzeum była dla nas okazją, by poznać bliżej osobę Józefa Tischnera i zrozumieć, jak ważny był on dla polskiej myśli filozoficznej i religijnej.

    Po wizycie w Łopusznej udaliśmy się do Czorsztyna, gdzie zwiedziliśmy Zamek Czorsztyński. To wspaniała średniowieczna budowla, położona nad Jeziorem Czorsztyńskim, z pięknym widokiem na okoliczne góry. Przewodnik opowiedział nam historię zamku, który przez wieki pełnił funkcję obronną i mieszkalną. Zamek jest również miejscem, w którym krzyżowały się losy różnych rodów szlacheckich, a także miejsce, w którym odbywały się ważne wydarzenia historyczne. Spacerując po zamku, mogliśmy podziwiać jego architekturę i wyobrazić sobie życie w średniowiecznym zamku.

    Mimo pogody w kratkę wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • Szlakami księdza Józefa Tischnera cz.2

    W dniu 24 kwietnia uczniowie klas 3c, 4a, 4b, 4c, 5a i 5b wzięli udział w wycieczce szkolnej śladami naszego patrona Józefa Tischnera- wybitnego filozofa i duszpasterza związanego z Tatrami. Celem naszej wycieczki była wizyta na Rusinowej Polanie oraz w Muzeum Tischnera w Łopusznej. Wycieczka miała charakter edukacyjny, a także rekreacyjny, pozwalając uczniom na obcowanie z pięknem tatrzańskiej przyrody.

    Naszą podróż rozpoczęliśmy od Rusinowej Polany, która znajduje się w Tatrach, w pobliżu wschodniej granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wycieczka była nie tylko okazją do podziwiania malowniczych widoków, ale również do poznania historii i tradycji związanych z tym miejscem. W trakcie wędrówki uczniowie mogli zobaczyć panoramę Tatr oraz poznać charakterystyczne dla tego regionu rośliny i zwierzęta i skosztować pysznych oscypków u miejscowego bacy. Następnym punktem wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Rusinowej Polany na wysokości około 1200 m n.p.m.

    Po wizycie w Tatrach udaliśmy się do Muzeum Tischnera w Łopusznej. Tam uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiem i twórczością Józefa Tischnera. Muzeum, które zostało stworzone z inicjatywy mieszkańców i bliskich filozofa, prezentuje zarówno osobiste pamiątki Tischnera, jak i fragmenty jego naukowych i filozoficznych rozważań.

    W trakcie wizyty uczniowie uczestniczyli w krótkiej prelekcji, podczas której dowiedzieli się o najważniejszych momentach w życiu Tischnera, jego roli w Kościele, a także o jego wpływie na polską filozofię i kulturę.

    Wycieczka szlakiem Józefa Tischnera była dla nas wyjątkową okazją do nauki i refleksji nad życiem i twórczością jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich filozofów. Wędrówka po Tatrach oraz wizyta w Muzeum Tischnera pozwoliły nam lepiej poznać tę fascynującą postać, a także docenić piękno górskiej przyrody, która była dla niego tak ważna. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń!

    więcej zdjęć na fb

  • Szlakami Księdza Józefa Tischnera cz.1

    23 kwietnia uczniowie klas 1–3 wyruszyli na wyjątkową wycieczkę z okazji Święta Patrona Szkoły – ks. prof. Józefa Tischnera.

    Pierwszym przystankiem była malownicza Dolina Strążyska, którą przemierzyliśmy w towarzystwie przewodników, poznając tajemnice tatrzańskiej przyrody.

    Następnie udaliśmy się do Łopusznej, gdzie zwiedziliśmy muzeum poświęcone naszemu patronowi. To była niezwykła okazja, by przybliżyć dzieciom postać ks. Tischnera i wartości, które głosił.

    Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły – bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.

    Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej inspirującej wyprawy!

    więcej zdjęć na fb

  • Życzenia wielkanocne

    Wesołego Alleluja!

    Niech radość Wszystkich opromienia,

    miłości, zdrowia i wszelkiego spełnienia!

  • XIV Szachowe Mistrzostwa Powiatu Myślenickiego

    Ksawery Ćwierz mistrzem XIV Szachowych Mistrzostw Powiatu Myślenickiego w kat. klas I-III.

    Ponadto naszą szkołę reprezentowali Konrad Lenart, Adam Całyniuk, Antoni Leśniewski i Eryk Olesek. W turnieju uczestniczyło ponad 300 uczestników. Turniej rozgrywany był w kilku kategoriach: kl. I-III, IV-VI, VII-VIII.

  • Festiwal zawodów w Dobczycach

    11 kwietnia 2025 uczniowie klas 8 wzięli udział w Festiwalu Zawodów zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Dobczycach. Uczestnicy Festiwalu poznali ofertę edukacyjną ZS Dobczyce, spotkali się również z doradcą zawodowym z Urzędu Pracy w Myślenicach. Młodzież wzięła udział w warsztatach: mechatroniczne/robotyczne, elektryczne/elektroniczne, gastronomiczne, fryzjerskie, informatyczne, samochodowe, zajęcia strzeleckie. 

  • Powiatowy Konkurs z historii

    Uczeń klasy IV a Ignacy Talaga, znalazł się wśród Laureatów V Powiatowego Konkursu Średniowiecznego o Berło św. Jadwigi, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kornatce. Praca Ignacego zajęła zaszczytne II miejsce. Zadaniem uczestników było wykonanie lapbooków na temat królowej Jadwigi Andegaweńskiej, wymagające wiedzy, talentu artystycznego oraz kreatywności. W konkursie historyczno- plastycznym, udział wzięło 142 uczniów z 20 szkół naszego powiatu, dlatego szczególnie cieszy nas sukces Ignacego.

  • Turniej Geograficzny

    10 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Bysinie odbył się V Gminny Turniej Geograficzny. Temat tegorocznej edycji konkursu to Australia, Oceania i obszary polarne.

    Naszą szkołę reprezentowali Miłosz Chaba kl. 7b, Konrad Lenart kl. 7a oraz Oliwier Jędrocha kl. 6b. Wszyscy uczniowie uzyskali bardzo dobry wynik, a Miłosz oraz Konrad zdobyli wyróżnienie!

    Serdecznie gratulujemy.

  • Oczami wyobraźni - prace Tomka z 7a

    Gazetka ścienna z twórczością Julii Wincenciak zainspirowała ucznia Tomasza Kasperka do zaprezentowania swoich prac plastycznych. Oczami swojej wyobraźni Tomasz przedstawia krajobrazy, ludzi, emocje i zjawiska. Obrazy nasycone są wyrazistymi kolorami. Perfekcyjne wykonanie - zachwyca wszystkich. Zachęcamy do obejrzenia wspaniałej twórczości Tomasza! 

  • Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

    W dniu 28.03 w Nowym Targu odbyły się 1/2 finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym - indywidualnie.

    Naszą szkołę reprezentował Antoni Leśniewski zajmując ostatecznie 7 miejsce, które jest bardzo dobrym osiągnięciem na takim szczeblu rozgrywek i przy tak zaawansowanym poziomie umiejętności zawodników.

    Wielkie brawa i gratulacje dla naszego ucznia.

  • 25 marzec - zebrania z rodzicami

    Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele zapraszają 25 marca 2025r. na zebrania wg harmonogramu:

    16.30 - klasy 1-3

    17.00 - ogólne dla 8 klas na górnym korytarzu w sprawie egzaminu

    ok.17.15 - spotkania z wychowawcami klas 4-8

     

     

    kl.1a - P07

    kl.1b - P06

    kl.2a - P12

    kl.2b - P11

    kl.3a - P20

    kl.3b - P19

    kl.3c - P10

    kl.4a - G19

    kl.4b - G17

    kl.4c - G07

    kl.5a - G09

    kl.5b - G03

    kl.6a - G20

    kl.6b - G21

    kl.7a - G16

    kl.7b - G18

    kl.8a - G04

    kl.8b - G08

  • 21 marca - dzień bez plecaka

    Jak co roku, pierwszy dzień wiosny w szkole to dzień bez plecaka. Uczniowie wykazują ogromną kreatywność w organizowaniu sobie "nosideł" na książki. Zdjęcia są najlepszym tego dowodem.

  • XXI Targi Edukacyjne już 27 marca 2025r.!

    Już 27 marca 2025 roku, w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbędą się XXI Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego. Wszystkich zainteresowanych przedstawiciele szkół zapraszają od godz. 9.00 - 14.00

     

    Podczas spotkań każdy będzie miał możliwość zapoznać się z ofertą szkół oraz porozmawiać z doradcami zawodowymi. 

    Swoją ofertę przedstawią:

    1. Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach
    2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach
    3. II LO w Zespole Szkół - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach
    4. Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach
    5. Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach
    6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach
    7. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino w Lubniu
    8. Starostwo Powiatowe w Myślenicach
    9. Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach
    10. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach
    11. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach
    12. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Myślenicach
    13. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Dobczycach
    14. Młodzieżowe Centrum Kariery w Myślenicach
    15. Hufiec Pracy w Myślenicach
    16. Hufiec Pracy w Skomielnej Białej
    17. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy 

     Oferty szkół:

    https://www.myslenice-itv.pl/zespol-szkol-malopolska-szkola-goscinnosci-to-twoj-wybor/

    https://www.myslenice-itv.pl/zespol-szkol-techniczno-ekonomicznych-w-myslenicach-zostan-uczniem-popularnego-reja/

    https://sredniawski.pl/

    https://almalo.edu.pl/?page_id=894

     

     

  • Moje Życie z Pasją - Julia Wincenciak

    Lubimy pisać o naszych uczniach, którzy maję hobby, pasje i w tym się spełniają. Tym razem prezentujemy Julkę Wincenciak z klasy 5b, która nie może żyć bez rysowania.

    Wspierając jej pasję i uzdolnienia rozpoczęliśmy cykliczne tworzenie gazetki ściennej z jej pracami . W swojej wyobraźni twórczej Julia tworzy obrazy o różnej tematyce. Widać w nich prawdziwą pasję i radość tworzenia. Gazetka ścienna na szkolnym korytarzu pozwoli uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom zapoznać się z pięknymi obrazami Julii. Może zachęci innych uczniów, by również podzielili się swoją pasją i zainteresowaniami. Zapraszamy do obejrzenia! 

  • Hej, górol jo se górol ! - Dzień Patrona

    19 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona – ks. prof. Józefa Tischnera. Data zbiegła się z imieninami, urodzinami oraz tym, iż rok 2025 został ogłoszony Rokiem Tischnera. Była to wyjątkowa okazja, aby przypomnieć sobie jego mądrość, wartości i góralską kulturę, którą ksiądz Józef Tischer tak pielęgnował. Nie zabrakło więc pięknych występów tanecznych, piosenek i gry na instrumentach, które dodały wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie! 

  • Wiosenna piosenka

    13 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej ,, Biały potok” w Trzemeśni z przygotowanym koncertem ,,wiosenna piosenka”.

    Nasi podopieczni wykazali się dużą wrażliwością i empatią a zaprezentowane przez nich utwory przyniosły mieszkańcom wiele radości, w nawet wzruszeń

    Bardzo dziękujemy mieszkańcom oraz pracownikom Domu Pomocy za tak miłe przyjęcie.

    Podziękowania kierujemy tez do rodziców, za przekazanie darów dla mieszkańców !

     

  • Wyróżnienie dla naszej Oli Wątor z 6b !!!

    Wyróżnienie dla Oli Wątor w  I Ogólnopolskim Plebiscycie Wokalnym  " Moja Świąteczna PIOSENKA". Gratulujemy!!! 

  • III Gminny Konkurs Matematyczny PLUSIK

    Gratulacje dla Tymoteusza Makselona!

    Z radością informujemy, że Tymoteusz Makselon z klasy 2b zdobył wyróżnienie w III Gminnym Konkursie Matematycznym „Plusik”.

    Jesteśmy dumni z jego wiedzy, zaangażowania i pasji do matematyki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Projekt ABC pływania

    Miasto i Gmina Myślenice zaprasza na bezpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych

    Ruszają zapisy do projektu ,,Aktywna Szkoła – raz, dwa, trzy - ABC pływania”

    Dla kogo są zajęcia:

    Zajęcia przeznaczone są dla 270 uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla których Gmina Myślenice jest organem prowadzącym. Zajęcia odbywać się będą w okresie od marca do czerwca 2025 r. w grupach 15 osobowych.

    Koszt:

    Udział dzieci w projekcie jest bezpłatny. Projekt sfinansowany jest z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Myślenice.

    Terminy zajęć i miejsca zbiórki:

    Każdy uczestnik będzie miał możliwość udziału w 20 godzinach zajęć (zajęcia raz w tygodniu, 2 x 45 min. w wodzie).

    Gdzie i kto prowadzi:

    Zajęcia prowadzone będą na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów.

    Jak dojechać:

    Gmina Myślenice zapewnia bezpłatny transport na basen i powrót do szkoły. Opiekę w czasie przejazdu i podczas zajęć zapewniać będą nauczyciele ze szkół podstawowych.

    Zasady rekrutacji:

    w okresie od 5.03.2025 r. do 11.03.2025 r. należy złożyć wypełnioną i podpisaną Deklarację udziału w projekcie „ABC Pływam” oraz podpisać wszystkie oświadczenia zawarte w ww. wniosku – zał 2, 3, i 4.

    W naszej szkole rekrutację prowadzi pani Katarzyna Hanula. W dzienniku elektronicznym została wysłana wiadomość.

    Rodzic zobowiązany jest zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji i uczestnictwa w projekcie ,,Aktywna Szkoła – raz, dwa, trzy - ABC pływania”.

    Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach projektu ,,Aktywna Szkoła – raz, dwa, trzy - ABC pływania”

    Szczegóły na plakacie oraz na stronie Gminy Myślenice

  • REKRUTACJA DO KLAS I

    Szanowni Rodzice,

    od 10 - 28 lutego 2025r. prowadzona będzie rekrutacja dzieci z obwodu do klas I, a

    od 3 - 7 marca 2025r. spoza obwodu

    Niezbędne informacje oraz karta zgłoszenia (do pobrania) znajdują się w zakładce Rekrutacja do klasy I

    Prosimy o zapoznanie się z informacjami, a w razie watpliwości zapraszamy

    do kontaktu telefonicznego 12 273 56 11 

    Kartę zgłoszenia można również pobrać w sekretariacie szkoły.

     

    Wypełnione karty zgłoszenia oraz zdjęcie do legitymacji należy złożyć w sekretariacie w w/w terminie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Trzemeśni
    Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
    32-425 Trzemeśnia 250

Galeria zdjęć