Nawigacja

 • ZAWODY PŁYWACKIE

  We wtorek 21.03 odbyły się Małopolskie finały SZS w pływaniu na w Myślenicach.Naszą szkołę w kategorii Igrzysk Młodzieży - dziewcząt reprezentowała Antonina Piotrowska w stylu grzbietowym na dystansie 50 m.Tosi przyszło się zmierzyć z bardzo mocnymi rywalkami trenującymi na co dzień w szkołach mistrzostwa sportowego, bądź też szkołach i klasach sportowych, jak również klubach czy sekcjach pływackich z całego województwa. Rywalizacja bardzo trudna i na wysokim poziomie.

  Tosia, gratulację za odwagę, chęci i wytrwałość!

 • ZAJĘCIA ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

  20 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie klas pierwszych i drugich z przedstawicielami Straży Miejskiej. Podczas spotkania przeprowadzone zostały rozmowy na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec każde dziecko otrzymało książeczkę pełną dobrych rad na temat odpowiedzialnych zachowań oraz odblaski, które przyczynią się do lepszej widoczności uczniów na drodze.

 • ZDROWO I SPORTOWO W GMINIE MYŚLENICE

  Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie pn.”Zdrowo i sportowo w Gminie Myślenice” - zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU i TURYSTYKI w ramach środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów oraz przez Gminę Myślenice w ramach środków własnych.

  Celem głównym zadania jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, nauki utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała. Zajęcia sportowe  prowadzone są w formie atrakcyjnej dla uczniów, z nastawieniem na gry i zabawy zespołowe opierające się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych zawierających elementy gimnastyki korekcyjnej. 

  W ramach planowanych zajęć oprócz podporządkowania regularnej aktywności fizycznej celom terapeutycznym w zakresie m.in. kształtowania prawidłowej postawy i przeciwdziałania powstawaniu wad postawy przewiduje się również ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność psychomotoryczną i motoryczną, wspomagające harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów, co w rezultacie przyczyni się również do zapobiegania nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży.

   

  Pierwszeństwo udziału w zajęciach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej mają dzieci z obniżeniem ogólnej sprawności fizycznej oraz z odchyleniami w prawidłowej budowie i postawie ciała.

  Organizator zastrzega, iż ilość miejsc na zajęcia jest ograniczona.

   

  Zajęcia z fizjoterapeutą z wieloletnim stażem.

   

  Zajęcia prowadzone będą nieodpłatnie dla uczestników z wykorzystaniem infrastruktury sportowej Hali Sportowej na Zarabiu w Myślenicach w czwartek w godz. 17.00-18.00

   

  Zapraszamy serdecznie do wspólnych ćwiczeń oraz zabawy.

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  16 marca bardzo uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.

  Nawiązując do słów księdza Józefa Tischnera "cym co prowdziwse, tym urodziwse!" podczas akademii pojawiły się góralskie tańce, śpiewy i fragmenty "Historii filozofii po góralsku". Oczywiście nie zabrakło też elementów stroju góralskiego, bo przecież „na pocątku wsędy byli górole, a dopiero pote porobiyli się Turcy i Zydzi. Górole byli tyz piyrsymi »filozofami«". Tak właśnie mieliśmy okazję poznać, przypomnieć sobie postać księdza Tischnera. A ponieważ "człowiek jest nieustannym stawaniem się" starsi uczniowie wykazali  imponującą wiedzę o naszym patronie, a najmłodsi w swych pracach plastycznych pokazali świat, z którym związany był Ksiądz Profesor.

  W organizację uroczystości zaangażowani byli uczniowie, rodzice i nauczyciele, za co wszystkim należą się duże podziękowania.

  Pełną fotorelację z tego dnia można obejrzeć na naszej stronie w zakładce Nasze zdjęcia. Zapraszamy.

   

 • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

  Przypominamy, że w dniach 21 i 22 marca  w godzinach 7.00-17.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. 

 • PODZIĘKOWANIA

   

  Panu

  Tomaszowi Bargiel

  i firmie MTB Group sports equipment

  naszym Darczyńcom,

  składamy serdeczne podziękowania za życzliwy gest

   i wsparcie rzeczowe w postaci kurtyny dekoracyjnej,

  wykorzystywanej przy organizacji szkolnych uroczystości.

  Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, okazane serce i dobrą wolę.

   

  Z wyrazami szacunku

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie

   

   

   

   

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  ZAPRASZAMY SERDECZNIE

 • POKAZ NAUKOWY MCN COGITEON

  Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?  Odpowiedzi na to i na wiele innych intrygujących pytań wszyscy uczniowie klas III-VI z naszej szkoły szukali w pokazie naukowym pt. „Coś wisi w powietrzu” przygotowanym przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. 

  Podczas ciekawych doświadczeń i konkretnych informacji uczestnicy pokazu poszerzyli swą wiedzę dotyczącą przyrody i tego, co nas otacza. Prowadzący przybliżyli wszystkim wagę powietrza w naszym codziennym życiu. 

  Pokaz został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach nagrody #ekoLIDERZY 2022 województwa małopolskiego. Nagroda ta została przyznana Gminie Myślenice za osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska oraz aktywne uczestnictwo w konkursie.

  Pokaz naukowy był niezwykle inspirujący i wszystkim się podobał.

 • PODZIĘKOWANIA

  Serdeczne podziękowania dla

  Pana Marcina Micke

  za przekazanie szafek i regałów do naszej świetlicy, 

  która dzięki temu zyskała miejsce na zabawki i pomoce dydaktyczne.

   

  Dziękujemy,

  uczniowie, nauczyciele świetlicy i dyrekcja

 • ZAJĘCIA SPORTOWE

  Więcej informacji w dzienniku elektronicznym.

 • WSPOMNIENIA Z FERII

  Jak ferie to oczywiście sport na świeżym powietrzu i dobra zabawa pod okiem fachowca! Pani Urszula Łętocha uczyła dzieci podstaw jazdy na nartach biegowych i jak widać na zdjęciach większość złapała narciarskiego bakcyla. Pogoda dopisała, więc zajęcia w ramach dofinansowania z UMiG Myślenice udały się na 100% !!!

 • Rekolekcje Wielkopostne

  1. W dniach 6, 7, 8 /poniedziałek, wtorek, środa/ marca 2023 r. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Klemensa w Trzemeśni organizuje rekolekcję wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych nalężących do Parafii.
  2. Harmonogram rekolekcji:
   1. 06.03.2023 /poniedziałek/:
    • godz. 815 klasy III – V;
    • godz. 900 klasy VI-VIII
   2. 07.03.2023 /wtorek/
    • godz. 815 klasy III – V;
    • godz. 900 klasy VI-VIII
   3. 08.03.2023 /środa/
    • godz. 1000  Msza święta dla wszystkich grup.
  3. Uczniowie biorący udział w rekolekcjach, udają się do kościoła pod opieką nauczyciel prowadzących zajęcia  w danych klasach.
 • SPORTOWY SUKCES !!!

  I miejsce!!! - w gminnych zawodach piłki ręcznej dziewcząt,  w kategorii Igrzyska Dzieci

  22 lutego reprezentacja dziewcząt z klas V i  VI wywalczyła I miejsce w gminnych zawodach piłki ręcznej i awans do etapu powiatowego.

  Skład drużyny:

  Bochenek Maja, Dudzik Milena, Górka Lena, Górka Zofia, Kasprzycka Zofia, Krupa Kornelia, Malinowska Zuzanna, Młynarczyk Natalia, Skałka Aleksandra, Sołtys Aleksandra, Ślusarczyk Martyna

  Gratulacje

 • EGIPSKI DESIGN - WARSZTATY KLAS 8 W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

  W czwartek, 16 lutego klasy 8 wybrały się do Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Tam, w otoczeniu mumii, a przez chwilę w prawdziwych egipskich ciemnościach, wysłuchali informacji i ciekawostek o wierzeniach starożytnych Egipcjan, o ich sztuce, o umiejętnościach i wiedzy na temat świata. Następnie uczniowie mogli się poczuć artystami i ozdobić motywami egipskimi płócienne torby na zakupy. Jak widać malowanie wszystkich wciągnęło...

 • JAK KARNAWAŁ TO ZABAWA !!!

  Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, muzyki i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez uczniów, bo dostarcza ona mnóstwo radości. Tak też było u nas 14 i 15 lutego 2023 roku. We wtorek odbyła się zabawa dla klas 4-8, a w środę dla najmłodszych uczniów, którzy jak zawszy wykazali się kreatywnością.

 • SPORTOWE FERIE

  Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym projekcie „Szkoła na narty”. W tym roku szkolnym z projektu skorzystało 12 uczniów z klas I-VII.

  14 godzin na stoku to nie tylko dobra zabawa na świeżym powietrzu, ale także nauka. Początkujący  opanowali  podstawowe umiejętności , a Ci którzy swoją przygodę z nartami zaczęli wcześniej, mogli doskonalić  technikę.

  W trakcie zajęć  młodzi narciarze zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa na stoku.

 • PODZIĘKOWANIA

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - Św. Jan Paweł II

   

  SZANOWNY PAN

  PIOTR DZIEDZIC

  otrzymuje

  serdeczne podziękowania

  za kolejną, bezinteresowną pomoc

  przez odnowienie krzesełek do szkolnej biblioteki.

   

  dziękujemy,

  Dyrekcja

 • ZAPISY DO KLAS I NA ROK SZK. 2023/24

  Informujemy, że w dniach

  14.02.2023 do 15.03.2023

  trwają zapisy uczniów do klas pierwszych

  dla dzieci z obwodu

   

  a od 16 marca 2023 r. do 23 marca 2023 r.

  dla dzieci spoza obwodu

   

  Miejsce zapisywania uczniów: sekretariat Szkoły Podstawowej w Trzemeśni.

  Karta zgłoszenia dziecka jest do odbioru w sekretariacie

  lub do pobrania  Karta_zgloszenia_dziecka_do_klasy_pierwszej.doc.

  Do zapisu dziecka proszę zabrać ze sobą jego numer PESEL i 1 zdjęcie.

 • ZASADY REKRUTACJI DO KLAS I

  ZASADY REKRUTACJI DO KLAS I W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ MYŚLENICE

  NA ROK SZKOLNY 2023/2024

   

  1. Rodziców/opiekunów prawnych dziecka 7 letniego (urodzonego w 2016 r.) zapraszamy do zapisu do klasy I szkoły podstawowej.

  Dzieci 6 letnie (urodzone w 2017 r.) zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

   

  2. Do klasy I szkoły podstawowej ogólnodostępnej prowadzonej przez Gminę Myślenice przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej w terminie od 14 lutego 2023 r. do 15 marca 2023 r. na podstawie zgłoszenia rodzica/opiekuna prawnego – obwody szkół podstawowych określone zostały w Uchwale Nr 351/XXXIX/2021 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 30 sierpnia 2021 r. w sprawie planu sieci publicznych szkół podstawowych mających siedzibę na obszarze Gminy Myslenice.

  Oferta edukacyjna Gminy Myślenice obejmuje 12 szkół podstawowych samodzielnych i 6 szkół podstawowych w zespołach.

  3. Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęte do klasy I na wniosek rodzica, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa dysponuje wolnymi miejscami i potrwa w terminie od 16 marca 2023 r. do 23 marca 2023 r.

  Kryteria rekrutacji oraz dokumenty je potwierdzające określa Uchwała Nr 163/XXI/2020 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 27 stycznia 2020 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

  We wszystkich szkołach na terenie Miasta i Gminy Myślenice zostaną utworzone I klasy ogólnodostępne, dodatkowo:

  *w Szkole Podstawowej Nr 3 w Myślenicach przy ul. S. Pardyaka 26, w przypadku odpowiedniej ilości kandydatów, zostanie utworzona klasa I i IV - oddziały sportowe oraz klasa I - oddział integracyjny,

  *w Szkole Podstawowej w Trzemeśni, Trzemeśnia 250, w przypadku odpowiedniej ilości kandydatów, zostanie utworzona klasa I - oddział integracyjny.

  Rodziców/opiekunów prawnych dzieci posiadających orzeczenia poradni psychologiczno-pedagogicznej zapraszamy do wyznaczonych powyżej szkół podstawowych prowadzących oddziały integracyjne.

  4. Terminarz rekrutacji określa Zarządzenie nr 6/2023 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 12 stycznia 2023 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2023/2024 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz klas I i IV oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach.

  5. SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI W SPRAWIE REKRUTACJI UDZIELA DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

   

 • FERIE Z TWÓRCZOŚCIĄ

  W pierwszym tygodniu ferii nasi podopieczni mogli wziąć udział w warsztatach zorganizowanych w ramach gminnego programu "Ferie z twórczością". Zajęcia, pod okiem pani Małgorzaty Jaśkowiec i Bernadetty Kowalczyk,  odbyły się w ciągu 2 dniu i bardzo spodobały się uczestnikom. A czym się zajmowali? Co tworzyli?

  1. Na warsztat poszedł magiczny przyrząd - szydełko!! Magiczny - ponieważ dzięki niemu można wyczarować wszystko 🥰 Początkujące dzieci nauczyły się łańcuszka i słupków- ale trzeba zacząć od podstaw. Potem jak to się mówi - ograniczeniem jest tylko wyobraźnia! 🙂🙃  Serdeczne podziękowania należą się Julce Nosal - uczennicy z 7a za udział w warsztatach i nieocenioną pomoc najmłodszym dzieciom. Julka - jesteś przykładem dla koleżanek i kolegów. 

  2. Pod okiem Pani Bernadetty Kowalczyk dzieci szybko poznały niełatwą technikę malowania na szkle, a wyobraźnia pomagała wykreować cudne witraże. Bez względu na to, czy obrazy tworzyły dzieci z klasy pierwszej czy ósmej, powstały przepiękne prace.

  Serdecznie dziękujemy również paniom z KGW Osieczany: Dorotce Zięba i Bernadce Panuś - które bezinteresownie wsparły nasze warsztaty swoją wiedzą.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Trzemeśni
  Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
  32-425 Trzemeśnia 250

Galeria zdjęć