Informacje ogólne Zajęcia dodatkowe Pedagog, psycholog Świetlica Dostępność nauczycieli Biblioteka Dokumenty do pobrania Lekcje i przerwy Egzaminy Konkursy przedmiotowe Nabór do szkół średnich

Strefa Rodzica i ucznia

Nabór do szkół średnich

NABÓR DO SZKÓŁ średnich - 2023

Wyboru do szkół średnich dokonasz poprzez Internet pod adresem:

malopolska.edu.com.pl

Jak to zrobić? Czytaj poniższe informacje. Terminów tu zawartych - nie wolno ich przegapić!

Wasze dane osobowe zostaną przesłane do systemu przez szkołę do 11 maja.

(prosimy nie zakładać kont indywidualnie!).

Loginy i hasła do serwisu dostaniecie od Ireneusza Szczepaniaka po 11 maja.

Od 15 maja możecie logować się do serwisu (loginami i hasłami otrzymanymi w szkole).

Po zalogowaniu do serwisu - obowiązkowo sprawdź swoje dane osobowe! Każdą niezgodność natychmiast zgłoś!

od 15 maja do 19 czerwca (do 30 maja dla szkół, które mają sprawdziany kierunkowe) do godz. 1500 - w tym terminie musisz dokonać wyboru szkół i klas, wydrukować wniosek (podanie + podpis rodzica) i dostarczyć je do szkoły pierwszego wyboru do weryfikacji. Po wydrukowaniu wniosku nie wolno nic zmieniać w systemie, bo zostanie odrzucony.

do 21 czerwca nastąpi weryfikacja złożonych wniosków kandydata - musicie wcześniej sprawdzić czy wnioski zostały zaakceptowane.

od 23 czerwca do 10 lipca do godz. 15:00  macie możliwość  zmiany preferencji. (Musicie w tym czasie anulować akceptację w szkole pierwszego wyboru i przejść procedurę ponownie).

do 12 lipca nastąpi nowa weryfikacja wniosków w szkole pierwszego wyboru.

od 12 czerwca do 22 czerwca - zostaną wprowadzone Wasze osiągnięcia i oceny oraz wyniki egzaminów. Obowiązkowo sprawdź poprawność! Każda niezgodność może spowodować odrzucenie przy weryfikacji!

do 10 lipca do godz. 1500 - dostarczacie  kopię świadectwa, wyniki egzaminów oraz szczególne osiągnięcia do szkoły pierwszego wyboru.

do 14 lipca - weryfikacja osiągnięć uczniów - koniecznie sprawdzacie poprawność danych i czy zostały zaakceptowane.

19 lipca do 12:00 - publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia. (papierowe listy wywieszone na szkołach, www naboru)

od 15 maja do 21 lipca zostaną wystawione skierowania na badania lekarski przez szkoły tego wymagające.

od 19 lipca do 26 lipca do 1500 - OBOWIĄZKOWO!!! Potwierdzacie wolę podjęcia nauki w szkołach, do których się dostaliście (czyli  dostarczacie do szkoły przyjęcia oryginalne dokumenty).

27 lipca do 12:00 - PUBLIKACJA LIST PRZYJĘTYCH.

· informacja w postaci listy przyjętych na drzwiach szkoły,

· powyższy serwis internetowy,

· SMS dla chętnych.

Po zakończeniu powyższych procedur nastąpi tzw. nabór uzupełniający, który jest poza systemem elektronicznym (osobiste kontakty ze szkołami).

Po zakończeniu powyższych procedur istnieje możliwość odwoływania się od decyzji komisji rekrutacyjnych.